Odzyskiwanie danych z macierzy RAID jaka skuteczność? jakie są stawki.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID jaka skuteczność? jakie są stawki.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Raid Matrix Recovery

Przywracanie danych z macierzy RAID jako zamysł firm po uszkodzeniu.
Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Jeśli chodzi o odzyskiwanie danych z macierzy Raid Matrix, istnieją zasadniczo dwa sposoby na odzyskanie cennych danych. Jedną z nich jest odbudowa całego dysku twardego, lub odbudowa poszczególnych partycji na dysku twardym. Druga metoda polega na odbudowie tylko logiczne kawałki urządzeń macierzy RAID, a następnie biorąc te logiczne kawałki urządzeń macierzy i umieścić je w swoich odpowiednich komputerach. Jeśli nie jesteś pewien, którą metodę odzysku zastosować, przyjrzyjmy się odzyskiwaniu macierzy RAID w podejściu dwuczęściowym.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 płodny tryb.

W procesie odzyskiwania danych Raid Recovery, w zasadzie odbudowujemy cały dysk twardy, który jest w zasadzie zbiorem wszystkich partycji na dysku twardym. Aby rozpocząć proces odzyskiwania, komputer zostanie wyłączony, a następnie uruchomi się w trybie bezpiecznym. Stamtąd, trzeba będzie wpisać litery na maszynie, która następnie daje serię partycji na dysku twardym. Powinieneś wiedzieć dokładnie, co każda partycja jest dla, tak, że można utworzyć niezbędne partycje podczas rzeczywistego procesu odzyskiwania.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 w zbawienne recepty.

Z tego miejsca, trzeba będzie uruchomić system operacyjny w trybie odzyskiwania OS. Z tego miejsca, trzeba będzie wprowadzić kody IDA. To pozwoli Ci zidentyfikować i oznaczyć pliki, które zostały zapisane na partycji fizycznej. W tym przypadku będziemy szukać plików, które zostały oznaczone jako „PRID_SERVER_DETECT”. Następnie możesz przejść do następnej partycji na komputerze, która będzie oznaczona jako „PART_ID”. W tym miejscu należy wprowadzić odpowiednie kody IDA, aby oznaczyć partycję logiczną.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 instytucja stateczna zalecenia.

Podczas przeglądania dysku twardego może się okazać, że występuje na nim kilka małych lub średnich sektorów. Sektory te można często „uwolnić”, a następnie ponownie dołączyć przy użyciu oprogramowania do odzyskiwania danych z dysku. Ważne jest, aby pamiętać, że rzeczywista partycja jest mapowana jako /partition/onedrive/raid-group/root. Odbywa się to w strukturze plików na dysku, choć może się tak nie wydawać podczas odzyskiwania macierzy raid. W przypadku nieznajomości tych terminów należy zwrócić się do eksperta lub osoby, która wcześniej przeprowadziła odzyskiwanie macierzy raid. Jeśli nie wiesz, jak przeprowadzić proces odzyskiwania, powinieneś być w stanie znaleźć program komputerowy, który został zaprojektowany do przeprowadzenia procesu odzyskiwania.

Następnym krokiem w procesie odzyskiwania jest analiza odzyskanych danych. W większości przypadków analiza ta będzie polegać na identyfikacji typów plików, rozszerzeń plików i innych danych, które mogą być związane z systemem plików. Po zidentyfikowaniu plików, które można przywrócić, można przystąpić do ponownego sformatowania dysku twardego, a następnie sformatować nowe partycje. Jak wcześniej stwierdzono, proces odzyskiwania nie może być przeprowadzony na dysku, który został sformatowany.

Po sformatowaniu obszaru partycji, struktura logiczna dysku zostanie odbudowana. Po zakończeniu tego procesu system plików zostanie odmontowany, a na nowej partycji zostanie zapisany bootsect. Proces ten umieści wszystkie pliki systemu operacyjnego, w tym jądro, pliki główne i zainstalowane aplikacje, we właściwej lokalizacji. Jeśli macierz raid nie była używana w uszkodzonej konfiguracji, partycje mogą być zapisane na urządzeniach raid. W takim przypadku należy pamiętać, że struktura logiczna zostanie odbudowana automatycznie.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID jaka skuteczność? jakie są koszty.

Jeśli dysk twardy nie uległ całkowitemu zniszczeniu w wyniku awarii konfiguracji i można na nim odzyskać dane z macierzy raid, warto spróbować odbudować dysk. Jeśli to nie pomoże, należy skontaktować się z doświadczonym technikiem odzyskiwania danych w celu uzyskania pomocy w odbudowie dysku. Utrata danych nastąpi, gdy dysk będzie fizycznie nieosiągalny. Istnieją różne sposoby postępowania w takich sytuacjach; można użyć polecenia chkdsk(8) do utworzenia kopii zapasowej wszystkich danych na dysku, którą można następnie przesłać do serwisu klonowania dysków lub aplikacji do klonowania dysków.

Istnieją również pewne specjalne rodzaje odzyskiwania macierzy Raid, które nie są stosowane we wszystkich sytuacjach. Jedną z nich jest metoda cienkich plasterków, która jest często używana do odzyskiwania systemu plików, gdy pliki są bardzo małe. Metoda ta nie jest tak skuteczna w przypadku większych dysków twardych, ponieważ mają one większe sektory, a ich sektory startowe są dłuższe. Należy rozważyć te metody przed podjęciem próby odzyskania macierzy Raid na problematycznym dysku twardym.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.